Reteua socialaToti pentru Unul(www.tpu.ro) a depasit, din punct de vedere al vizitatorilor unici,Neogen.ro– devenindconform datelor de trafic pentru luna martie, a doua cea mai vizitata retea sociala masurata deSATI, si cea mai vizitata retea romaneasca – liderul ramanand, desigurhi5.com.

Evdent,Neogenramane un competitor redutabil, inca fiind pesteTPUdin punct de vedere al afisarilor, vizitelor si numarului de membri din retea, dar faptul ca am depasit la “unici” proiectul luiCalin Fusueste un semnal bun (pentru noi), mai ales ca s-a realizat in doar jumatate de an,Neogenavandani buni de prezenta pe piata.

ProiectulTPUeste lansat deTreeWorkssiF5(meritul nostru fiind minim, creditul pentru reusita proiectului fiind al partenerilor nostri). Ii multumesc luiCatalin Tenitasi echipei sale si va invit sa cititi detalii despre acest proiect peRe:Fresh, care a semnalat primul reusita.

Despreevolutia traficuluiTPU.rosi alte detalii, peMONEY.ro

dStanca⋅BUSINESS⋅Calin Fusu,Catalin Tenita,F5,Neogen,Toti pentru Unul,TPU,TreeWorks⋅11 comments

Tweets that mention TPU.ro bate Neogen | Pagina lui Dragos Stanca — Topsy.comApr 08, 2010@
12:14:25

[…] This post was mentioned on Twitter by Dragos Stanca. Dragos Stanca said: tpu.ro bate neogen:http://sp2.ro/c6a3c9– felicitari lui catalin tenita si echipei tree works […]

Reply

Piticu21Apr 08, 2010@
13:17:51

blogaria?! Facem blogaria?! Catalin, Calin?! :))

Adica e vremea de o blogaria, sa discutam strategii, sa facem una alta nu? :))

Reply

raduApr 08, 2010@
21:39:17

Decat un i la membri e suficient. 😀

Reply

dStancaApr 09, 2010@
11:36:20

@radu: zici?http://www.acad.ro/membri_ar/membri.htm

Reply

raduApr 09, 2010@
16:00:04

Acolo e articulat, Dragos. In cazul tau, nu e. E numarul de membri, tot la fel cum e numarul de copii, numarul de cai etc. Dar e “membrii sunt X, Y, Z etc”, “copiii sunt cuminti”, “caii sunt albi” etc.

Daca citeai putin pe pagina aia, vedeai asta: “Academia Româna se compune din membri titulari …”.

Well, macar bine ca ne-am lamurit ca nu e typo. 😀

P.S.: bonus: diacritica.wordpress.com/2009/07/16/membru-membri-membrii-ministru-ministri-ministrii/

Reply

dStancaApr 09, 2010@
16:10:40

@radu: ai dreptate, am corectat. happy now?

Reply

raduApr 09, 2010@
16:26:05

Eu sunt indiferent. Tu insa ar trebui sa fii happy ca ai invatat un lucru nou. Eu asa fac cand mi se intampla. 😀

Reply

dStancaApr 09, 2010@
16:27:26

@radu: te asigur, am editat mii de texte in cariera mea de jurnalist (la care am renuntat, partial, de niste ani). intre timp, posibil sa mai fi uitat una, alta, sa mai am scapari.

Reply

raduApr 09, 2010@
16:44:08

Pai da, de ziaristi zicea si diacritica in post-ul ala. 😀

Reply

Felicitari, Dragos Stanca! | Sorin TudorMay 04, 2010@
12:37:19

[…] drept ca Orlando a scris foarte sec, dar, mde, nu tot bloggerul a fost candva si jurnalist – fapt care, in treacat fie spus, nu stiu daca e de bine sau de […]

Reply

izabelaSep 04, 2010@
12:00:46

eu nu stiu cum sa ma instalezvreau si eu sa intru sa las mesaje sau sa dau:(affff……