Andi Moisescui-a avut invitati laAPROPO TVpeOrlando NicoarasiBobby Voicu, alaturi de care a comentat cateva spoturi tv dinRepublica Moldova. Sunt curios daca emisiunea a fost difuzata si deProTV Chisinausi ce reactii a avut publicul – sau clientulMoldtelecom😉
Acum, serios vorbind, primul spot e cu adevarat haios, celelalte mi se par ok si ca idee, si ca executie. Alte pareri?
dStanca⋅BUSINESS,LIFE⋅Andi Moisescu,Apropo TV,Bobby Voicu,Orlando Nicoara,Republica Moldova⋅5 comments
Iulian EnacheApr 20, 2010@
15:15:21
Şi până la urmă de ce îi creştea burtica?
Reply
dStancaApr 20, 2010@
15:40:47
@Iulian Enache:Pai cauta pe Interniet:)
Reply
Iulian EnacheApr 20, 2010@
16:33:08
Link pls 😀
Reply
DanApr 20, 2010@
18:34:35
Primul nu cred ca e spot TV. Mai degraba e pentru Internet, bloguri s.a. Chiar e facut de amatori pentru amatori (maxtube.md e un site de campanie gen YouTube, in care amatorii incarcă reclame facute de ei insisi la produsele Moldtelecom).
Celelalte doua sunt foarte bune. In general chiar am vazut multe spoturi grozave facute in Moldova. Mai ales ca grafica. Intra de ex pe simpals.md si uita-te putin la portofoliu (http://simpals.md/Video/advertising.htm). De altfel vad ca si una din reclamele de la ApropoTV tot de ei e facuta.
In rest pot sa zic ca Moldtelecom rupe Romtelecomul. Şi la calitatea serviciilor şi mai ales la tarife. Care nu pricep de ce sunt asa de joase, pentru ca noua in Romania ni se zicea tot timpul ca preturile sunt mai mari pentru ca rata de penetrare este mai mica. Pai in Moldova rata de penetrare este si mai mica. Dar asta e deja alta discutie.
Reply
nedormitulApr 22, 2010@
14:43:10
avem umor şi aici, în românia, din păcate, nu ştim cum să-l aniversămhttp://www.realitatea.net/un-milion-de-romani-isi-aniverseaza-onomastica-vineri-de-sfantul-gheorghe_710241.html
