Un post, evident, subiectiv. Prietenul meuMarius Cristea[alaturi de care, FYI, am lansat pe vremuriZF.ropentruMediaProsi, apoi, am pus bazele proiectelor online din cadrulF5inRealitatea-Catavencu] se ocupa de ceva vreme doar deproiectul IQads si conexe.
Si face niste lucruri foooarte misto acolo. Fiind cam multe sa le enumar, le zic doar de cele mai recente:
>> Luni incepe o noua editie a festivalului dedicat publicitatii neconventionaleAdFel. NuLa Motoare, ca de obicei [din pacate, nu mai exista locatia] ci la clubFabrica. Despre festival,detalii aici.
>> In cadrulADFelse va derula si competitia de parodii dupa reclameGrand Spoof. Cele 50 de lucrari selectate pot fi vazutepe platformaThe Creator, aici.
>> In plus, totIQadsorganizeazaBrand Film Festival, in parteneriat cuBergenbier, respectivDove Man Care.
>> In paralel, se deruleazaateliereleIQadsKadett, sustinut deGrolsch.
>>NiciSMARKnu sta linistit, sia lansat zilele astea un nou studiu, “Romanii asa cum sunt“
>> Bonus, iata linkurile la cele 3 spoturi de imagineIQads, care au rulat – la inceput – exclusiv peFacebooksi, mai nou, pot fi vazute si laRealitatea TV,Money Chnnel, Discovery, Animal PlanetsiTLC.
Click here 😉SPOT 1/SPOT 2/SPOT 3
In fine, toate astea se intampla datorita unor omuleti faini si entuziasti care roiesc in jurul luiMarius. Pe scurt, maxim respect si bafta pe masura!
dStanca⋅BUSINESS⋅ADfel,IQads⋅4 comments
CrisLipAug 19, 2011@
16:28:55
Ad/… Fel/… Ad/evarat…Super ok ca se intampla si la noi Ad/evarate chestii in zona……
Reply
koloAug 22, 2011@
19:02:21
Domnule Stanca, dom’ Lovin e un fel de maestru (atirnator, pe romaneste) al intoxicarilor. Daca vin pe filiera Godineac, cu atat mai bine (ca sa va prindeti…). Ultima chestie spalacita, in sensul ca a “preferat” sa preia “o sursa” fara sa verifice minimum de informatii, e aia cu SRR si Doina Jale. Sau Jalea?
De aia a si scos-o din heavy rotation (unde i se parea ca merge, in mizeria sa). Dar poate ca oamenii ar trebui sa afle, la un moment dat, adevarul.
E o mare dezamagire ca reusiti sa demolati orice chestie buna (atat domnul Stanca, cat-mai ales-nea’ Lovin). Adica traiti din gulgute si interese, ca orice Cristoiu, CTP, s.a.m.d.
Faptul ca o sa cenzurati postarea nu schimba adevarul, Dragos si dom’ Lovin (sau Bianca, poate esti tu de serviciu).
Reply
koloAug 23, 2011@
00:08:22
Felicitari pentru integritate! Serios.Comentariul asta l-am publicat si la Petrisor Obae si la Tibi Lovin. Daca la Obae ar fi explicatia ca nu vrea sa se puna rau (!?) la Lovin nu exista nici o explicatie pentru cenzura. Nu sunt injuraturi, nu sunt calomnii, doar adevarul. Ouch, nu convine! Asa ca, domnule Stanca, respecte macar pentru faptul ca nu colorati realitatea. Pentru ceilalti (Lovin si Obae) a sunat deja ceasul si o sa doara. Expect us!
Reply
dStancaAug 23, 2011@
09:28:20
@kolo: probabil ati mai publicat aici si comentariile au fost ok, deci aprobate, prin urmare urmatoarele comentarii sunt aprobate direct fara interventia mea. nu imi arog merite pe care nu le am, publicarea a fost automata asadar, si asa va ramane. daca sunt probleme majore in text, le voi sterge dupa.
