Ieri, redactiile din Romaniaau primit un linkspre un filmulet postat peYouTube. Era, aproape evident zic eu, un soi de gluma –parte a unei campanii ce se doreste a fi serioasa, din cate se vede azi, a celor de laRTV.net.
Semn ca sensibilitatiile politice si mediatice sunt absurde, “productia” a fost luata in serios maxim de opozantii luiBasescu[“campanie murdara, gandita laCotroceni“] iar fanii actualului presedinte s-au impacientat [“un atac laInstitutia Presedintiei Romaniei“].
Motiv pentru care, cele mai multe redactii – cu mici exceptii – au preferat sa nu publice incercarea de viral, nici macar ca un filmulet de divertisment [ceea ce si este, in mod evident, in opinia mea].
Sa speram, totusi, ca desi se apropie alegerile nu vom citi prin presa povesti triste dintr-o tara care isi pierde simtul umorului, in care si desenele animate de laCartoon Networksa fie analizate prin prisma politica. Si, eventual cenzurate, pe alocuri.
Atentie mare laPopeye Marinarul! 😉
dStanca⋅BUSINESS⋅Romania TV,RTV.net⋅1 comment
LucianJan 12, 2012@
06:26:03
Daca asta e umor …
