Iata scurta mea prezentare de azi, de la conferintaInovatia in Media.Un eveniment la care se vorbeste mult de print versus online, si unde am fost si acum 3 ani. Atunci, sala a fost “full”, s-a dezbatut aprins si am simtit dorinta de a face lucruri. Marturisesc insa ca am un gust amar dupa participarea de anul acesta…

Sorry, dar asta e. In ciuda eforturilor celor de laMedia Management Institutede a aduce speakeri interesati [cu exceptia mea, desigur] am gasit o sala usor blazata si apatica, in care tristetea unei industrii care pare a-si accepta soarta plutea in aer, aproape fizic.

In panelul “meu” am vorbit alaturi deClaudiu Pandarude laGandul.infosi deRobert Popescude laGSP. Ambii, au avut lucruri interesante de spus. Ne-am tinut prezentarile, cateva vociferari din sala [sau au fost intrebari?] si gata! Lumea a plecat acasa…

Imi parea foarte rau ca nu am ajuns sa vad panelul cuPeter ImresiRazvan Corneteanu. Dupa ceam citit ce s-a spussi am cules pareri din sala despre ce au spus cei doi, ma felicit ca am avut la ora aceea o intalnire importanta cu un client deschis la minte.

PeJim Chisholmil stiu demult si cred ca a fost singurul speaker care ar fi meritat intr-adevar vazut. Exagerez cu ceva? A fost doar din cauza ca era final de zi? Cine a mai fost? M-as bucura sa “aud” si alte pareri… Poate, pozitive!