Azi am pierdut unul dintre cei mai buni profesionisti din online-ul romanesc.Sorin Danilescua ales sa puna punct. Socant si de neinteles. Orice ai scrie in momente de genul asta devine stupid si conventional.
Ma uit pe telefon si nu-mi vine sa cred. Ultimul SMSde laSorine de aseara. Ultimul mail, de ieri dupa-amiaza. Avea proiecte si planuri mari, era la un nou inceput profesional in frunteaIntact Interactive. Inexplicabil… Chiar daca a fost mereu un tip discret, cuo cariera remarcabila,dedicata industriei IT si online,Sorinsi-a pus amprenta pe multe proiecte importante.
Si-a dedicat mult timp energia constructieiApropo.ro, brand fanion alMediaPro. Acolo, am lucrat impreuna pentru lansarea multora dintre proiectele aflate, atunci, inPubliMedia, printre careZF.rosi alte site-uri importante. A lucrat pentrueMag, apoi ce a facut laGSP.rose stie, prea bine.
Din pacate, celelalte idei ale luiSorinsunt pierdute in spatele unei parole, pe computerului lui. Orice rand in plus e inutil si tardiv, acum. Dumnezeu sa il odihneasca in pace…
PS Acum cateva minute, mi-a sunat telefonul. Pe ecran a aparut numele lui… Sotia lui Sorin va roaga, dragi colegi din presa, sa respectati durerea familiei. Nu mai insistati. Nu va “declara” nimeni, nimic. Un copil si-a pierdut tatal, nu-l torturati cu stiri “senzationale” la TV pe tema asta.
