Numirea luiOrlando Nicoarain frunteaMediafax Group[care cuprinde agentiaMediafax, compania de publishingPubliMediasi cea de interactiveApropo Media] mi se pare o decizie inteleapta.Stirea, aici.

Simbolic vorbind,  e o recunoastere publica implicita a faptului ca viitorul e digital[Later UpDate: Iata, se pare, si o prima confirmare practica,laComanescu].Un semnal venit din partea unui grup media care, sub influenta luiAdrian Sarbu, a fost mereu trendsetter.

In acest moment, prin pasii importanti facuti deApropo MediasiIBU ProTV[structuri prietene, separate juridic si cu management diferit, dar aflate sub influenta directa a luiSarbu] sunt, indiscutabil, cele mai avansate din piata, si asezate pe drumul corect. Ma refer aici la structuri de tip grup media, nu “online pure players”.

N-am timp sa scriu mai mult, acum. Dar imi propun sa revin asupra subiectului, cand voi avea putin ragaz, nu inainte de a-i ura Cosminei Noaghea bafta maxima in structurileCME, indiferent ce responsabilitati va avea acolo.

dStanca⋅BUSINESS⋅CME,Mediafax Group,ProTV⋅3 comments

Gândul exclusiv online? « Comanescu.roMar 18, 2011@
14:41:16

[…] ceea ce aud e adevărat, “Gândul” va trece exclusiv pe online, ca parte din restructurările pe care Adrian Sârbu le face la Mediafax Group. E o mişcare interesantă nu atât din perspectiva […]

Reply

Sorin KMar 19, 2011@
13:59:49

bafta, Orlando! bafta, Cosmina!

Reply

MirceaMar 19, 2011@
17:54:20

Ma distreaza formularea “online pure players”.Cate sanse au ei oare in fatza colosilor media.Si oare cate sanse au toti in fatza colosilor Google si Facebook, Yahoo, etc?