Nu prea am inteles rostul functiei “Panorama” din iPhone. Totusi, m-am jucat putin intr-un weekend trecut, la Barcelona.
Si concluzia e ca atunci cand ai ce poza… poate iesi “din greseala” cate-o imagine interesanta [cu conditia sa nu iti tremure mana sau sa ai un device atasat telefonului – pe care eu nu-l am, dar presupun ca exista]. Apropo de asta,ceva profi pe tema asta gasiti pe Refresh.
Sagrada Familia 1byDragos Stanca
Alte cateva imagini similare, mai jos. Si altele din Barcelonape contul meu cel nou de pe 500px. Toate sunt facute cu un iPhone 4S [nu prea sunt fanul aparatelor tip Bazooka, desi am cate ceva pe acasa – cred ca momentan ma definesc ca un “smartphone amateur photographer” – daca o exista asa ceva]. Enjoy!
Sagrada Familia 4byDragos Stanca
Sagrada Familia 2byDragos Stanca
TibidabobyDragos Stanca
Parc Guell 3byDragos Stanca
Alte imagini incarcate in weekendul asta, pe 500px, aici.
